Interwencja w sprawie awantury domowej pozwoliła na zatrzymanie poszukiwanego

Interwencja w sprawie awantury domowej pozwoliła na zatrzymanie poszukiwanego

W środę 21 grudnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Lidzbarku Warmińskim zostali wezwani do awantury domowej. Interwencja wskazywała, że pijany 28-letni mężczyzna sprzeczał się słownie ze swoją matką. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany był przez sąd za nieopłacenie zasądzonej grzywny. Odbyć miał karę zastępczą wynoszącą 149 dni pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze Policji w Lidzbarku Warmińskim przypominają, że unikanie płacenia zasądzonej grzywny, skutkować może zmianą kary na pozbawienie wolności. Przekonał się o tym 28-latek z Lidzbarka Warmińskiego, którego policjanci spotkali podczas działań rutynowych w sprawie awantury domowej. Mężczyzna pod wpływem alkoholu bowiem słownie sprzeczał się z matką. Po sprawdzeniu danych osobowych w systemach okazało się, że decyzją Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim odbyć ma karę zastępczą za niezapłaconą grzywnę w wymiarze 149 dni pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego i przewieźli do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Rano natomiast mężczyznę zwolniono z  powodu opłacenia zaległej grzywny.