Spotkanie policjantów z mieszkańcami Ornety 

Spotkanie policjantów z mieszkańcami Ornety 

W czwartek 15 grudnia odbyła się debata społeczna w Ornecie. Podczas jej trwania policjanci poruszyli temat przemocy domowej i cyberzagrożeń. Asp. Łukasz Machowicz oraz sierż. szt. Beata Szydłowska opowiedzieli m.in. o tym, czym jest przemoc w rodzinie i gdzie szukać pomocy oraz jakie cyberzagrożenia spotkać możemy w dzisiejszych czasach. 

Podczas czwartkowej debaty w Ornecie asp. Łukasz Machowicz rozmawiał wraz z uczestnikami debaty o przemocy w rodzinie. Omówiono symptomy, które mogą wskazywać na jej wystąpienie oraz sposoby reagowania, gdy osoba w najbliższym otoczeniu jest ofiarą przemocy. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie pokrzywdzeni mogą szukać pomocy oraz jakie organy mogą ścigać sprawców przestępstw przemocy domowej.

Sierż. szt. Beata Szydłowska poruszyła kolejny ważny temat, który dotyczył cyberzagrożeń. Omówiono popularne w ostatnim okresie sposoby oszustw internetowych oraz podstawowe algorytmy działań sprawców.  Uczestnicy ponadto dowiedzieli się, jak uniknąć straty swoich oszczędności oraz co mogą zrobić, gdy padli ofiarą oszustwa w internecie.