Zderzenie osobówki z łosiem

Zderzenie osobówki z łosiem

W poniedziałek doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego samochód osobowy zderzył się z przebiegającym jezdnie łosiem. Lidzbarscy policjanci przypominają, że takie zderzenie z dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Poruszając się drogami, które przebiegają przez tereny leśne, należy więc zachować szczególną ostrożność. 

W poniedziałkowy poranek (7 listopada) około godziny 7:00 doszło do kolizji w gminie Orneta na trasie Lejławki Wielkie – Augustyny. Przebiegająca przez jezdnię zwierzyna leśna, zderzyła się z nadjeżdżającym samochodem. Kierujący samochodem marki Volkswagen 65-letni mężczyzna podróżował sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd jednak nie nadawał się do dalszej podróży i z powodu licznych uszkodzeń funkcjonariusze policji w Lidzbarku Warmińskim zatrzymali dowód rejestracyjny Volkswagena. 

Policjanci z Komendy Powiatowej w Lidzbarku Warmińskim apelują, aby być ostrożnym i czujnym na drogach, które otaczają lasy. Dbając o swoje bezpieczeństwo, należy bacznie obserwować pobocze jezdni oraz zachować prędkość pozwalającą na bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęta, które pojawić się może w każdej chwili na drodze. 

Więcej wydarzeń z dróg w Lidzbarku Warmińskim w zakładce Kronika Policyjna – Lidzbark Info