Potrącenie 60-letniej kobiety na pasach

Potrącenie 60-letniej kobiety na pasach

W sobotę 22 października w Lidzbarku Warmińskim doszło do potrącenia na pasach 60-letniej kobiety. Zdarzenie drogowe zakończyło się dla przechodzącej niegroźnymi obrażeniami ciała. 

Panująca jesienna aura na drogach to dla kierowców ograniczona widoczność, która powinna wiązać się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Uwagę zwracać powinniśmy szczególnie na niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ w wyniku zdarzeń na drogach są najbardziej narażeni na powstanie groźnych obrażeń. 

W sobotę (22.10.2022 r.) około godziny 19:00 na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia kobiety na pasach. Przyczyną było niezachowanie szczególnej ostrożności przy oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującą pojazdem marki audi 33-letnią kobietę. W wyniku doszło do potrącenia 60-letniej kobiety, która poruszała się w sposób prawidłowy. Poszkodowaną z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala, gdzie stwierdzono, że obrażenia nie są groźne. 

Kierująca samochodem mieszkanka gminy Kiwity, tłumaczyła zdarzenie niedostateczną widocznością na drodze. Spowodowaną zachmurzeniem oraz występującymi opadami atmosferycznymi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim zakwalifikowali zdarzenie, jako kolizja drogowa. Aktualnie trwa wyjaśnianie szczegółów zdarzenia. 

Potrącenie na przejściu dla pieszych grozi karą grzywny w kwocie nie niższej niż 1500 zł oraz 15 punktami karnymi.