Gmina Orneta – Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Gmina Orneta – Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego pracowali w czwartek (21.07.2022) na miejscu wypadku w gminie Orneta. Do zdarzenia doszło pomiędzy Karbowem a Ornetą, gdzie 26-latek uderzył w drzewo. Przetransportowany do szpitala mężczyzna, posiadał liczne obrażenia ciała i po kilku godzinach zmarł. Aktualnie wyjaśniane są przyczyny zdarzenia.

W czwartek 22 lipca, w godzinach porannych doszło do wypadku na trasie Karbowo-Orneta. Mężczyzna, który kierował samochodem Volkswagen z nieznanych przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierującym był 26-letni mieszkaniec Elbląga. Na miejscu, aby wydobyć mężczyznę z samochodu, konieczna była interwencja strażaków. Trafił on do szpitala z poważnymi obrażeniami. 

Komenda Powiatowa Lidzbarka Warmińskiego informuję, że wykonano weryfikację danych w systemach informatycznych. Ustalono, że pojazd, którym poruszał się 26-latek, posiadał aktualne badania techniczne. Kierujący natomiast miał od 16 czerwca tego roku, półroczny zakaz prowadzenia pojazdów oraz wcześniejsze cofnięcie uprawnień do kierowania. W wyniku odniesionych obrażeń kierowca niestety zmarł w szpitalu po upływie kilku godzin.