Remont Przedszkola nr 5 zakończony

Remont Przedszkola nr 5 zakończony

W piątek 8 kwietnia oficjalnie zakończyła się poprzez odbiór techniczny, termomodernizacja przedszkola nr 5 “Piąteczka” w Lidzbarku Warmińskim. W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięły uczęszczające do placówki dzieci. 

Trwający od ubiegłego roku remont placówki przedszkolnej nr 5 “Piąteczka” w Lidzbarku Warmińskim dobiegł końca. Budynek spełnia najnowocześniejsze standardy w zastosowaniu technologii ogrzewania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jak podaje Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, na dachu umieszczono panele fotowoltaiczne, została wykonana kompleksowa modernizacja CO oraz montaż węzła cieplnego odpowiadającego za system grzewczy. Ponadto ocieplono ściany w gruncie, wewnętrzne i stropodachu. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, oprawy źródła światła oraz redukcję jej mocy. Za podgrzanie wody użytkowej odpowiedzialna będzie pompa ciepła. Wykonany został również remont instalacji odgromowej i wykonana instalacja ppoż. 

Budynek przeszedł remont balkonów, wymianę obróbek blacharskich, parapetów i orynnowania. Pomalowano też jego elewację oraz odtworzono i wykonano wokół nową opaskę. 

8 kwietnia oficjalnie zakończono remont, który świętowano uroczystym przecięciem wstęgi. Dzieci uczęszczające do placówki z tej okazji odśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę oraz wręczyli burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego Jackowi Wiśniewskiemu, wykonawcy, przedstawicielom nadzoru budowlanego i wszystkim zaangażowanym w remont własnoręcznie wykonane upominki. Przedstawiały one namalowane przez przedszkolaków obrazy z budynkiem przedszkola.