Stałe kursy komunikacji miejskiej w Lidzbarku Warmińskim

Stałe kursy komunikacji miejskiej w Lidzbarku Warmińskim

Od początku listopada 2021 roku mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego mają do dyspozycji darmową komunikację miejską. Do tej pory odbywały się jazdy testowe, które miały za zadanie określić odpowiednie trasy oraz ewentualne godziny odjazdów. Aktualnie uwzględniając uwagi mieszkańców, wprowadzono oficjalny rozkład jazdy. Autobusy będą kursować na trzech trasach, uwzględniając kluczowe oddalone od siebie punkty.

Komunikacja Miejska w Lidzbarku Warmińskim

Wprowadzona w listopadzie komunikacja miejska to historyczny moment dla Lidzbarka Warmińskiego. Początkowo do użytku mieszkańców zostały wprowadzone dwa pojazdy elektryczne zeroemisyjne, jednak postanowiono oddać do użytku trzeci autobus tradycyjny, aby wpłynąć przede wszystkim na czas przejazdu trasami. W dostępnych autobusach zgłaszano swoje uwagi i oczekiwania na przygotowanych do tego celu ankietach. Przejazdy na trasach są darmowe i jak zapewnia Burmistrz Jacek Wiśniowski, nie zmieni się to w przeciągu najbliższych 5 lat. Po licznych trudnościach, związanych w szczególności z remontem ulicy Orła Białego, umieszczonej na trasie linii, wprowadzono oficjalny rozkład jazdy.  Komunikacja miejska pozwala skorzystać z darmowego transportu, biorąc pod uwagę nawet najdalej oddalone od siebie punkty miasta.

Nowy rozkład jazdy

Mieszkańcy Lidzbarka, mają aktualnie do dyspozycji przejazdy kursujące na trzech liniach. Uwzględniając potrzeby mieszkańców, pierwszy kurs rozpoczyna się o godzinie 5:25, a ostatni przestanek zaplanowany jest na godzinę 22:25. Linie komunikacji miejskiej kursują na strasach:

  • Moniuszki – Astronomów/SP4
  • Bema – cmentarz Sarnowo
  • Bema – Astronomów/SP4

Wprowadzono również aplikację mobilną „JAKDOJADE.PL” , która pomoże w określeniu dokładnej lokalizacji autobusu w czasie rzeczywistym i czas dotarcia transportu do przystanku. Aktualny rozkład jazdy pozostanie w najbliższym czasie bez większych zmian. Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Wprowadzone działania, pozwolą przede wszystkim zmniejszyć emisję spalin oraz pomóc mieszkańcom w dostępie do transportu.