W Lidzbarku Warmińskim, każdy może zostać Świętym Mikołajem

W Lidzbarku Warmińskim, każdy może zostać Świętym Mikołajem

W szkole podstawowej nr 4 oraz w holu Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim postawiono choinki, które mają na sobie ozdoby z symbolem paczkuszkowej bombki. Co to oznacza?  

Okres zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych to czas, w którym wszyscy pragną dzielić się dobrem wokół siebie. Organizowane są zbiórki żywności i artykułów pierwszej potrzeby, które trafiają do najbardziej potrzebujących osób w tym okresie. Każdy, nawet mały dobry uczynek pozwala na podarowanie innym, trochę ciepła w zimowym czasie. 

Urząd Miejski oraz szkoła podstawowa nr 4 dołączyli do Bożonarodzeniowej akcji “zrób paczuszkę dla maluszka”, organizowanej od 2013r. przez fundację małych stópek. Organizacja co roku, wspiera osoby potrzebujące poprzez zbiórkę podstawowych artykułów higienicznych oraz darowizny.  

Osoby, które odwiedzą Urząd Miejski lub szkołę mogą pozostawić pod choinką artykuły higieniczne takie jak, chemia do prania (proszki, żele, płyny) oraz kosmetyki pierwszej potrzeby (kremy, szampony, pieluchy dla dzieci, mydło, oliwki), mile widziane są również książeczki, kolorowanki i kredki, które z pewnością ucieszą najmłodszych.  

Dzięki wsparciu, pomoc otrzymają:  

  • Domy dziecka,  
  • domy samotnej matki,
  • osoby w trudnej sytuacji życiowej,  
  • hospicja,
  • podopieczni fundacji małych stópek.  

Akcja w szkole podstawowej trwa od 28 listopada do 21grudnia.