Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku Warmińskim pełen radości i kolorów

Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku Warmińskim pełen radości i kolorów

W niedzielne popołudnie, tętniące życiem miejsce pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim przyciągało licznych mieszkańców oraz turystów. Atmosferę świątecznej radości i społecznej integracji tworzyły stoiska z bogatą ofertą lokalnego rękodzieła i ekologicznej żywności, występy artystyczne na scenie, intrygujące konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz pyszny, gorący bigos dostępny za darmo dla każdego zainteresowanego.

Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku Warmińskim to nie tylko okazja do zakupu unikalnych prezentów świątecznych od lokalnych rzemieślników, ale także możliwość degustacji ekologicznych produktów takich jak wędliny, miody, ciasta i różnorodne słodycze. Scena jarmarku była miejscem występów artystycznych. Kolędnicy z Perły Warmii, zespół Trąbale, harcerze, soliści oraz Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Wiejskiej Lidzbark Warmiński zapewnili publiczności niezapomniane chwile, śpiewając świąteczne utwory.

W trakcie jarmarku odbył się konkurs na najdłuższy i najpiękniejszy łańcuch choinkowy, w którym udział wzięły dzieci z lidzbarskich przedszkoli. Rekordowy łańcuch mierzył imponujące 210 metrów, ale wszyscy mali uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni za swój wkład. Efekty ich pracy można było podziwiać na miejskiej choince.

Tradycyjnie na zakończenie jarmarku, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, w towarzystwie innych gości zaproszonych na scenę – Radnego Sejmiku Województwa Marka Chyla, Zastępcy Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasza Kołodziejczaka oraz Radnych Miejskich Marka Olszewskiego i Andrzeja Kabały – złożyli świąteczne życzenia mieszkańcom. Po uroczystych życzeniach, lokalni harcerze tradycyjnie przekazali światełko pokoju.