Smutna wiadomość – odszedł Krzysztof Jaślar, współtwórca Kabaretu Tey i Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego

Smutna wiadomość – odszedł Krzysztof Jaślar, współtwórca Kabaretu Tey i Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Krzysztofa Jaślara, którą przekazał na swoim profilu na Facebooku Zenon Laskowik, ceniony twórca satyryczny. Współtwórca Kabaretu Tey, autor tekstów i reżyser niestety nas opuścił. Fakt ten został potwierdzony przez syna Pana Krzysztofa, Filipa Jaślara, członka Grupy MoCarta. Krzysztof Jaślar zasłużył sobie na tytuł Honorowego Obywatela Lidzbarka Warmińskiego.

Tragiczną informację o śmierci Krzysztofa Jaślara – Honorowego Obywatela Lidzbarka Warmińskiego podano publicznie. Znany był jako reżyser, dziennikarz, autor tekstów oraz współzałożyciel kabaretu Tey. Jego długoletnia działalność jako reżyser, a także jako juror i przyjaciel Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry była nieoceniona.

W hołdzie dla Krzysztofa Jaślara, Lidzbarski Dom Kultury opublikował wpis na swojej stronie na Facebooku: „W 2011 roku Krzysztof Jaślar ofiarował nam swój scenariusz komediowy. Była to adaptacja dwóch opowiadań Jerzego Jurandota, na podstawie których powstał niezwykły spektakl miejski pt. „Dziewiąty sprawiedliwy”. Jego premiera wywołała prawdziwe fale śmiechu wśród lidzbarskiej widowni.

Nie zapomnimy tych chwil spędzonych razem, wspólnych prób, spotkań i życzliwości, jaką nam okazywałeś. Będziemy pamiętać o Twoim niezłomnym dążeniu do przekazywania radości. Zawsze mogliśmy na Tobie polegać, nauczyłeś nas wiele… Będziemy tęsknić za Tobą, Krzysztofie.”