Oszustwo bankowe: Senior z Bartoszyc stracił 1000 zł

Oszustwo bankowe: Senior z Bartoszyc stracił 1000 zł

Współczesny świat, niestety, często bywa miejscem, gdzie nieuczciwi ludzie wykorzystują naiwność i ufność innych do swoich celów. Nikt nie jest odporny na manipulacje oszustów, dlatego nieocenione jest zachowanie ostrożności, szczególnie w kwestiach finansowych. W tym kontekście warto wspomnieć o niedawnym incydencie, który dotknął 72–letniego mieszkańca Bartoszyc. Ten nieszczęśnik padł ofiarą przestępstwa i stracił 1000 złotych.

Pod koniec października, dokładnie w poniedziałek 30., lokalne służby policyjne otrzymały zgłoszenie dotyczące oszustwa. Jak wynikało z meldunku, senior został oszukany przez osobę podającą się za pracownika banku, co miało miejsce podczas rozmowy telefonicznej.

Fałszywy bankowiec przekonał starszego pana, że dostęp do jego konta był zagrożony przez próbę włamania. Oczywiście, swoje działania tłumaczył chęcią ochrony funduszy klienta przed dalszymi atakami. Nakazał 72–letniemu klientowi zalogować się na konto internetowe, sprawdzić jego saldo, a następnie wygenerować i przekazać kod BLIK.

Starszy mężczyzna, zaniepokojony możliwością utraty swoich oszczędności, postąpił zgodnie z instrukcjami nieznajomego. Bez sprawdzenia prawdziwości otrzymanych informacji poprzez kontakt ze swoim bankiem, wykonał wszystkie polecenia przekazane przez oszusta. Niestety, w wyniku tych działań stracił 1000 złotych.

Dopiero po całym incydencie senior odwiedził swoją placówkę bankową. Tam dowiedział się, że żaden pracownik banku nie próbował się z nim skontaktować telefonicznie.