Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Lidzbarka Warmińskiego

Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Lidzbarka Warmińskiego

Planuje się wprowadzić zmiany w systemie organizacji ruchu drogowego w Lidzbarku Warmińskim, które obejmują ulice Grunwaldzką, Szkolną i Krasickiego. To oznacza, że na ulicy Grunwaldzkiej pojawi się jednokierunkowy ruch drogowy, umożliwiający poruszanie się wyłącznie w kierunku ulic Krasickiego i Szkolnej.

Dodatkowo, na ulicach Szkolnej i Krasickiego zostaną wprowadzone specjalne strefy, gdzie zatrzymywanie pojazdów będzie zakazane. Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ruch kołowy na ulicy Krasickiego zostanie całkowicie zamknięty, a tam wyznaczony zostanie specjalny ciąg dla pieszych i rowerzystów.

Jeśli chodzi o dojazd na cmentarz, możliwy będzie za pomocą miejskiego transportu publicznego. Autobusy będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego dla niedziel i świąt. Ponadto, uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe oznaczone literą C.

W okresie Wszystkich Świętych, tradycyjnie wzmożone zostaną działania policyjne. Dodatkowe patrole policyjne będą widoczne na ulicach, dbając o bezpieczeństwo i oferując pomoc w razie potrzeby. Warto jednak pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy także od odpowiedzialnego zachowania na drodze.