IV Warmińsko-Mazurski Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Wokalny zakończony w Lidzbarku Warmińskim

IV Warmińsko-Mazurski Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Wokalny zakończony w Lidzbarku Warmińskim

Lidzbark Warmiński z dumą przyjął rolę gospodarza IV Warmińsko-Mazurskiego Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Wokalnego. Finalne występy odbyły się w wyjątkowym miejscu, jakim jest Oranżeria Kultury, a datą tego wydarzenia był 21 września.

Na program tego końcowego koncertu składało się 16 utworów muzycznych, które były skomponowane przez twórców polskich i europejskich. Wśród nich znalazły się takie dzieła jak aria Hrabiego z opery „Wesele Figara”, pieśń „Polały się łzy me”, czy też aria „La donna è mobile”. Zaprezentowano także recytatyw i dumkę Jontka oraz recytatyw i arię Stefana z opery „Straszny Dwór”.

Za organizację Mistrzowskiego Kursu Wokalnego odpowiedzialni byli: dr hab. prof. UWM Hanna Zajączkiewicz oraz ks. prof. dr hab. Zdzisław Madej, wspomagani przez uczestników kursu, którzy mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności podczas finału.

Mimo iż była to już czwarta edycja tego wydarzenia, organizatorzy zapewniają, że w przyszłości odbędą się kolejne. Ich determinacja jest widoczna i nie planują zakończyć tej tradycji na tym etapie.

Całe wydarzenie odbywało się pod patronatem Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, Jacka Wiśniowskiego, który z pełnym zaangażowaniem wspierał tę inicjatywę.