Warmiński Lidzbark zaprasza na 9. Etap Milko Mazury MTB 2023

Warmiński Lidzbark zaprasza na 9. Etap Milko Mazury MTB 2023

„Perła Warmii”, jak popularnie nazywany jest Lidzbark Warmiński, ma zaszczyt zaprosić wszystkich wielbicieli kolarstwa górskiego na dziewiąty etap wydarzenia sportowego Milko Mazury MTB, które odbędzie się 17 września 2023 roku. Miasto to jest cenione za swój niepowtarzalny mikroklimat, obfitość terenów zielonych, które przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku.

Lata przed wybuchem II Wojny Światowej Lidzbark Warmiński cieszył się statusem Luftkurort, innymi słowy uzdrowisko klimatyczne. Obecnie, lokalne władze dokładają wszelkich starań aby przywrócić miastu ten prestiżowy tytuł i są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Mimo, że oficjalnie status uzdrowiska jeszcze nie został przywrócony, mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowoczesnej infrastruktury typowej dla takiego miejsca. Przepiękne zabytki architektury, rozbudowana baza noclegowa oraz wiele możliwości aktywnego spędzania czasu sprawiają, że Lidzbark Warmiński to idealne miejsce na regenerujący wypoczynek.

W dniu zawodów, miasteczko sportowe, wraz z biurem zawodów, zostaną zorganizowane przy Uzdrowisku Lidzbark Warmiński, tuż obok niedawno otwartego Pawilonu Zdrowia. Trasa etapu będzie miała 7 kilometrów długości, a zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w czterech kategoriach: Pro, Expert, Hobby i Fun.