Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców

Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców

Policjanci z powodzeniem czuwają nad bezpieczeństwem na Lidzbarskich drogach. Zwiększenie bezpieczeństwa, opiera się w dużej mierze na eliminacji z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie zdrowia i życia dla siebie i innych uczestników ruchu. Policja przypomina, że kierując jednośladami lub pojazdami wolnobieżnymi, jesteśmy równoprawnymi uczestnikami drogi, jak kierujący samochodem. Wszyscy więc mamy takie same prawa na drodze, ale również i obowiązki. 

W sobotę 20 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej w Lidzbarku Warmińskim prowadzili rutynowe kontrole, dzięki którym udało się wykluczyć z ruchu nietrzeźwych kierowców. Około godziny 15:00 zatrzymali w Ornecie 71- letniego mężczyznę, który kierował motorowerem. Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z powodu nietrzeźwości kierującego, motorower przekazany został osobie wskazanej. Kierujący za wykonane przestępstwo, związane z jazdą pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W Gminie Lidzbark Warmiński zatrzymano w sobotę do kontroli również 55-latka, kierującego ciągnikiem rolniczym. Z przeprowadzonych działań funkcjonariuszy, okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto, badanie trzeźwości kierowcy wykazało w wydychanym powietrzu  ponad 2,8 promila alkoholu. Jak podają informację komendy powiatowej w Lidzbarku Warmińskim, sprawa również zakończy się wyrokiem sądu.

Więcej informacji na temat wydarzeń z dróg w Lidzbarku Warmińskim i okolicy, znaleźć można w zakładce kronika policyjna.