Sobotni Dzień Dziecka w Pilniku 

Sobotni Dzień Dziecka w Pilniku 

W sobotę 28 maja odbył się długo wyczekiwany przez najmłodszych dzień dziecka. Uśmiechy dzieci nie schodziły z twarzy, a wszystko dzięki organizatorom, którymi byli Gmina Lidzbark Warmiński i Gminne Centrum Kultury w Pilniku. 

28 maja w godzinach 13:00-17:00 w Pilniku odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizowany został w ramach XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny “Rodzina z wartościami to silna rodzina”. Wydarzenie odbyło się w barwach ekonomii społecznej i nie zabrakło w tym dniu atrakcji dla najmłodszych, którym dedykowane jest święto. 

Na scenie pojawiły się dzieci ze swoimi występami oraz odbyło się uwielbiane przez wszystkich Holi Święto Kolorów. Ponadto zorganizowano warsztaty pizzy i wernisaż prac podopiecznych pracowni plastycznej Józefa Miki GCK w Pilniku. Nie zabrakło również animacji, dmuchańców, strefy pluszaków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, poczęstunku i kiełbasek z ogniska. Dla uczestników odbył się także pokaz sprzętu strażackiego, wojskowego i policyjnego. Podsumowując, na wszystkich czekało wiele atrakcji i niezapomnianych chwil. Zadowolenie nie opuszczało dziecięcych twarzy. 

Wydarzenie zorganizowano przez Gminę Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku. W wsparciu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju spółdzielczości i przedsiębiorczości lokalnej WAMA COOP z Olsztyna, realizując projekt “Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.