Pierwsza edycja Biegu Ślimaka za nami!

Pierwsza edycja Biegu Ślimaka za nami!

W Niedzielę, 15 maja odbył się długo wyczekiwany Półmaraton Ślimaka. Uczestnicy pokonali trasę z Górowa Iławeckiego do Lidzbarka Warmińskiego. Było to największe wydarzenie biegowe w regionie. 

O godzinie 12:00 spod ratusza w Górowie Iławeckim wystartował Półmaraton Ślimaka. Dorośli mieli do pokonania 21,1 km, natomiast najmłodsi rywalizowali na trasach 200 m, 400 m, 800 m i 1000 m. Do Lidzbarka Warmińskiego wystartowało ponad 130 osób. Trasa obejmowała wymagające warmińskie drogi i ścieżki. Zakończyła się pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim. 

Liczni uczestnicy nie zawiedli w pierwszej edycji półmaratonu. Obecni byli mieszkańcy z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Barczewa, Dobrego Miasta, Jezioran, Nidzicy. Jednym z uczestników był również burmistrz Lidzbarka Warmińskiego – Jacek Wiśniowski. Włodarz od lat promuje czynne uprawianie sportu wśród mieszkańców. 

Włodarze Górowa Iławeckiego oraz Lidzbarka Warmińskiego zapowiadają kolejną edycję wydarzenia w następnym roku. Tegorocznej, pierwszej edycji biegu organizatorami byli: Stowarzyszenie Polskie Miast Cittaslow, “For Health Fundacja” oraz Gminy Miejskie Lidzbark Warmiński i Górowo Iławeckie. Na zwycięzców biegu czekały atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.