Pierwsza edycja gry terenowej „Przyjaźń z przedsiębiorczością”

Pierwsza edycja gry terenowej „Przyjaźń z przedsiębiorczością”

W dniu 14 czerwca 2023 roku odbyło się inaugurujące wydarzenie gry terenowej pod nazwą „Z przedsiębiorczością za pan brat”. Została ona zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim we współpracy ze Starostwem Powiatowym, a nagrodą główną był puchar ufundowany przez Starostę Lidzbarskiego Jana Harhaja.

Gra terenowa była adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu lidzbarskiego, mając na celu przybliżenie im tematyki przedsiębiorczości. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się pracy w grupie oraz odkryć swoje talenty poprzez realizację różnorodnych zadań. Wszystkie placówki oświatowe z terenu powiatu zdecydowały się na udział w tym wspólnym projekcie. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się każdego uczestnika w stroju przedstawiciela wybranej profesji. Miejsce startu znajdowało się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim.

Celem drużyn było przemieszczanie się według trasy ustalonej przez organizatorów. Każda z nich musiała odwiedzić punkty kontrolne ulokowane na terenie Lidzbarka Warmińskiego. W tych miejscach uczestnicy gry mieli możliwość zdobywania punktów poprzez wykonywanie różnych zadań, gier czy rozwiązywanie zagadek i wyzwań zarówno umysłowych, jak i sprawnościowych. Dodatkowo, drużyny musiały rozwiązywać rebusy, które prowadziły do kolejnych etapów trasy.

W trakcie rywalizacji uczestnicy bawili się świetnie, a dobry nastrój towarzyszył im przez cały czas. Mimo elementu współzawodnictwa, drużyny wzajemnie się wspierały i atmosfera gry sprzyjała integracji. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grillu. Różnice w zdobytej liczbie punktów między drużynami były niewielkie, jednakże zwycięzcą okazała się drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim, która zdobyła puchar Starosty Lidzbarskiego.